Tydzień Filmu Niemieckiego

 

 

Tydzień Filmu Niemieckiego

Szanowni Państwo, drodzy Fani Niemieckiego Kina,
20 listopada 2020 r. planowaliśmy otworzyć jubileuszową – 20. Edycję Tygodnia Filmu Niemieckiego w kinach w całej Polsce. Niestety sytuacja pandemiczna zmusiła nas do szukania alternatywnych rozwiązań i dlatego wielbicieli kina niemieckiego zapraszamy od 22 do 29 stycznia do wirtualnej sali kinowej na platformie Mojeekino.pl.
W programie przeglądu znalazło się siedem filmów fabularnych i jeden dokumentalny. Wszystkie pokazywane były podczas ubiegłorocznego Berlinale, a ich tematyka porusza ważne problemy społeczne, kwestię radzenia sobie z niemiecką historią czy też bazuje na osobistych doświadczeniach twórców wywodzących się z różnych kultur.
Film otwarcia to nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale obraz doskonale znanego polskiej publiczności reżysera Christiana Petzolda „Undine”. Jest to współczesna historia miłosna, nawiązująca do starego mitu o Ondynie – nimfie wodnej, która niewiernych kochanków karze śmiercią. Paula Beer – odtwórczyni głównej roli w tym filmie – w Berlinie została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem, a kilka tygodni temu wybrana najlepszą europejską aktorką roku.
W programie znalazł się także hit Festiwalu Nowe Horyzonty „Berlin Alexanderplatz” w reżyserii Burhana Qurbaniego. Inspirowany powieścią Alfreda Döblina film pokazuje historię mieszkańców Berlina wywodzących się z najniższych warstw społecznych czy świata przestępczego. Główny bohater to afrykański uchodźca, który próbuje zbudować nowe, uczciwe życie we współczesnym różnokolorowym i różnojęzycznym berlińskim tyglu.
Przegląd zakończy 29 stycznia film dokumentalny poświęcony wybitnemu niemieckiemu artyście i reżyserowi Christophowi Schlingensiefowi.
Bilety na poszczególne filmy będą sprzedawane od daty premiery filmu przez 72 godziny. Od momentu zakupu mają Państwo 4 godziny na obejrzenie filmu. Bilet na pojedynczy seans kosztuje 15 zł., karnet na wszystkie seanse 80 zł.
Daty premier poszczególnych filmów na platformie Mojeekino.pl:
22.01.2021 godz. 19 Undine, reż. Christian Petzold
23.01.2021 godz. 19 Lekcja niemieckiego, reż.Christian Schwochow
24.01.2021 godz. 19 Berlin Alexanderplatz, reż.Burhan Qurbani
25.01.2021 godz. 19 Mój koniec. Twój początek, reż. Mariko Minoguchi
26.01.2021 godz. 19 Gipsy Queen, reż. Hüseyin Tabak
27.01.2021 godz. 19 Lara, reż. Jan-Ole Gerster
28.01.2021 godz. 19 Kryptonim Curveball, reż. Johannes Naber
29.01.2021 godz. 19 Schlingensief. Krzykiem przerwać milczenie, reż. Bettina Böhler
Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie Mojeekino.pl.
Osoby niemieckojęzyczne zapraszamy na stronę:https://www.goethe.de/ins/pl/de/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=22071791
Cieszymy się na Państwa obecność w wirtualnej sali kinowej!
Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu

www.tydzien-filmu-niemieckiego.pl