Niemiecki jest super

Konkurs języka niemieckiego „Niemiecki jest super“

Kto chciał przetestować swoją wiedzę  o Niemczech w dziedzinach:  życie kulturalne, polityka, geografia, historia, zwyczaje i tradycje, święta i uroczystości, znane osobistości mógł się zgłosić do drużynowego konkursu wiedzy. 04. kwietnia 2017r. w szkole Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli miał miejsce Okręgowy Konkurs Języka Niemieckiego „Niemiecki jest cool”. Tego dnia odbywał się również „Dzień otwartych drzwi”.

Konkurs był zorganizowany dla gimnazjalistów. Zgłosili się uczniowie z 5 gimnazjów. W każdej drużynie były 4 osoby. W pierwszym etapie rywalizowało ze sobą 10 drużyn. Uczestnicy pisali test, który swoim zakresem obejmował w/w zagadnienia. Padły też pytania sprawdzające wiedzę i umiejętności gramatyczne na poziomie A1-A2. W finale rywalizowało ze sobą 6 drużyn. Pytania testowe obejmowały już wyższy stopień trudności i sprawdzały nie tylko wiedzę krajoznawczą. Uczniowie musieli rozwiązać zadania gramatyczne, ale również wykazać się znajomością niemieckich przysłów. Najlepszą była drużyna z gimnazjum w Otyniu. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Nowe Soli.

Nastrój był szczególny, gdyż pomiędzy poszczególnymi konkurencjami prezentowali się nam w języku angielskim i niemieckim wokalnie i instrumentalnie soliści, duety i zespół.

 Konkurs był sponsorowany przez Powiat Nowosolski, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka niemieckiego.

Zarówno wygrani jak i pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Opracowanie grupa Młodych Redaktorów przy TSKMN /
opieka merytoryczna Iwona Wysocka (Asystent edukacji kulturalnej)